Konferenca e Julen Lopeteguit para ndeshjes me Viktoria Plzen


Julen Lopetegui u ul në sallën e shtypit Valdebebas si trajner i Real Madridit, diçka që ishte në dyshim pas disfatës së bardhë kundër Levante. 

Tekniku doli për të analizuar duelin kundër Viktoria Plzen por, mbi të gjitha, situatën e tij personale dhe të ardhmen e tij në stolin e Real Madridit, shkruan Los Blancos Albania.

Çfarë loje prisni ju? "Skuadra është si zakonisht, apelon në historinë e klubit dhe është një ndeshje e Ligës së Kampionëve me të cilën përballemi me ambicie dhe entuziazëm".


Loja e tij e fundit ?: "Ndjehem se kemi një ndeshje nesër që jemi shumë të ngazëllyer, e përballojmë atë me dashurinë dhe energjinë më të madhe, nuk mendoj asgjë më shumë se ndeshja e nesërme".

A e keni humbur mbështetjen e klubit? "E shoh atë në një mënyrë më normale, unë përballoj çdo ditë me normalitet e gjithmonë, është ajo që është nën kontrollin tonë, nëse pretendon të shohësh një trajner të shkarkuar, mos shiko këtu ".

Ndeshja neser: "Ju keni shkruar atë që kam lexuar dhe dëgjuar dhe çfarë kam bërë është analiza e rivalit dhe përgatitja e ndeshjes, nuk shoh përtej skenarit që është ajo që detyron mua të marr përgjegjësinë".

Situata delikate: "Në këtë klub kam mësuar të luftoj dhe e mbaj, ne do të luftojmë sepse jemi në kohë për të kthyer një situatë që ne e dimë se nuk është më e mira".

A do të jetë në Camp Nou të dielën? "Jam këtu, nuk mund të konfirmoj më shumë se momenti aktual dhe unë do të jem trajneri nesër, nëse do të më pyesni se çfarë do të ndodhë brenda një jave ose një vit. "

Rendesia e klubit: "Ata janë kampionë, janë lojtarë të fortë, kalojnë momente të këqija dhe kalojnë këto situata me forcë dhe cilësi, ekipi është i gjallë, i ngazëllyer dhe i bindur për ta kthyer situatën"

X i situatës së ekipit: "Ekziston një marrëdhënie e drejtpërdrejtë me golat, është sport i vetëm që ka atë nuancë, ne duhet të përmirësojmë në shënimin e golave në të dy fushat, por kjo ekuilibër shkon përmes konsolidimit të gjërave që kemi gjithashtu është bërë mirë ".

Situata e skuadrës: "Ekipi është si gjithmonë para ndeshjes së Ligës së Kampionëve, me ambicie dhe shpresë, ne duam të bëjmë një ndeshje të shkëlqyeshme"

Rivali i Champions: "Është një ekip fizik, me lojtarë cilësorë dhe taktikisht shumë të rregullt. Ata kanë pranuar disa gola. Ne duam të bëjmë një lojë fantastike," përfundoi trajneri spanjoll konferencen për shtyp.
Loading...
Powered by Blogger.