Ja sa do të mungojë Marcelo !


Reali i Madridit mbrëmë mposhti Viktoria Plzen me rezultat 2-1, njërin nga golat e shënoi Marcelo në pjesën e dyte.

Por pas golit të shënuar Marcelo pësoi një goditje nga një lojtarë kundërshtarë dhe e detyroi të Lopeteguin që ta zëvendësoj pak para përfundimit të ndeshjes, shkruan Los Blancos Albania.

Lopetegui pas ndeshjes doli dhe dha një konferencë për shtyp ku ndër të tjera shpjegoi edhe situatën momentale të Marcelos pas lëndimit.

"Marcelo ka pësuar një goditje në muskul, por ne jemi optimistë se ai do te jetë gati për El Classico," tha Lopetegui para mediave.

Real Madridi dhe Barcelona do të ndeshen të dielen ne kuadër te xhiros së 10 të La Ligas, ku Reali do të tentoj të kthehet tek fitorja në La Liga pas 4 ndeshjeve pa fitore.
Loading...
Powered by Blogger.