Isco: "Nuk mund të kërkojmë zgjidhje nga dikush që nuk ka dashur të qëndroj."


Isco ishte lojtari që doli bashkë me trajnerin në konferencë shtypi para ndeshjes kundër Viktoria Plzen në Champions Leaue. 

Në krizë të plotë, e ardhmja e trajnerin në pyetje dhe klubin në kërkim të një zëvendësuesi, ish lojtari i Malaga mori fjalën për të analizuar kohën e keqe të ekipit të tij dhe të ardhmen, shkruan Los Blancos Albania.

Ndryshimi i trajnerit: "Ne jemi të qetë dhe me përgjegjësi për të ndryshuar situatën, ne jemi të parët që na kritikojnë kur nuk fitojmë, përgjegjësia nuk është vetëm trajner, sepse nuk po shënojmë. Ne mund t'i japim gola dhe ne do të bëjmë "

Lopetegui: "Unë nuk mendoj se shtypi ka fuqinë për të shkarkuar një trajner, por polemika që ju doni të krijoni nuk është, ne besojmë në atë që mund të bëjmë, ne jemi shumë të qetë dhe ne kemi besim tek trajneri. gjëra nga këtu e tutje, por unë besoj në këtë ekip "

Dalja nga kriza: "Tani është për ne dhe stafi i stërvitjes për ta kthyer situatën për shkak se futbolli është shumë i favorshëm, nuk ka nevojë të komplotoj sepse jemi të vetëdijshëm për atë që duhet të bëjmë".

Çmenduria e ndryshimit të trajnerit : "Po, do të ishte e çmenduri, duhet ta lëmë punën të gjithë, jo vetëm trajnerin, besoj se së bashku mund të bëjmë një vit madhështor"

Fanella e klubit: "Ne jemi të shqetësuar për shkak se ne nuk marrim rezultatet që duam, ne duhet të kërkojmë atë ekuilibër që na kushton me ndeshje"

Një shpjegim për atë që ndodh: "Jemi fitues, e kemi treguar dhe nuk duhet të shkojmë më tutje".

Pika e reflektimit: "Shpresoj që ndeshja e së nesërmes të jetë një pikë kthese dhe me besimin se ndeshja do të gjenerojë për ne që të ndryshojmë dinamikën"

Në borxhin e tij ndaj Julen: "Është e vërtetë që më ka dhënë besim në ekipin kombëtar, por e kam kthyer atë tek ai."

Mungesa e Cristianos: "Po nuk eshte ketu por ne nuk kemi humbur Carvajal, Bale ... Nuk mund ta gjejmë zgjidhjen jashtë këtij klubi, sepse ka shumë lojtarë, shumë të mirë, nuk kerkojme zgjidhje nga dikush që nuk ka dashur të jetë këtu."

Rezultate të këqija: "Nuk është e lehtë për të asimiluar këtë vrapim të keq, por gjithmonë kemi ditur si të rikthehemi dhe gjithmonë kemi marrë kritika dhe përfundimisht kemi vënë këmbët tona."

"Kemi fituar katër Champions në vitet e fundit, shumë ju pëlqen të na shohin në një situatë të keqe."
Loading...
Powered by Blogger.