Intervista e Julen Lopeteguit për shtyp pas ndeshjes !


Julen Lopetegui foli për shtypin në Santiago Bernabéu për fitoren ndaj Viktoria Plzen, transmeton Los Blancos Albania. 

Ai tha: "Ne fituam një lojë kyçe të Ligës së Kampionëve për të thyer makthin e keq. Ne jemi duke shkuar ngadalë atje dhe shpresojmë se kur skuadra të fitojë më shumë do të vendosë gjërat poshtë. Qëllimi ishte për të fituar në Ligën e Kampionëve në disa rrethana të vështira. Ende mungojnë shanset e mira që bëjmë, por fitorja nuk ishte në rrezik ".

"Kur ka momente të dobëta, normale që duket më i ndjeshëm në çdo lloj situate. Kjo është arsyeja pse fitorja është kaq e rëndësishme. Unë e mbaj atë në mendje së bashku me aspektet pozitive që pamë sot. Ndihem mirë sepse kemi marrë tre pikë. Ata ishin të rëndësishme sonte. Në Ligën e Kampionëve çdo ndeshje është një sfidë, dhe ka pasur vetëm një ndeshje deri tani që ne nuk e meritojmë të fitojmë, ndeshjen në Sevilla. Pastaj gjërat ndryshojnë, kështu shkon loja. Dhe triumfet sjellin një ndjenjë sigurie, lehtësie dhe duke e ditur se ne mundemi".

Reagimi i tifozëve
Ne donim një fitore, ishte e rëndësishme për ne sonte. Ne e merituam atë dhe duhet të kishim shënuar më shumë për shkak se kishim shanse. Tifozët janë gjithmonë të zëshëm dhe nëse nuk kemi bërë aq mirë, kush e di. Ne kishim nevojë për të ndryshuar drejtimin që ishim në dhe për të dalë nga një dinamikë e keqe, unë jam fokusuar në pozitivitet".

Mbrojtja
"Unë nuk mendoj se ata kishin shumë shanse kundër nesh, ndërsa ne patëm një gol të shkëlqyeshëm. Së shpejti ne mund të ndryshojmë mënyrën se si i afrohemi golit".

Menaxhimi në El Clásico
"Nuk mendoj për këtë në atë kuptim, duke mos i dhënë asaj kohën e merituar. Gjëja e rëndësishme ishte të fitosh sot. Kemi pasur rrethana të testimit dhe kemi nevojë për të ndryshuar gjërat. Kjo është një pikë kthese për ne. Ne kemi dashur të fitojmë me më shumë gola në fund. Pa luajtur shkëlqyeshëm ne ende bëmë mjaft për të fituar me një diferencë më të madhe ".

"Kjo fitore për ne është pikë kthese"

"Ne kemi një lojë shumë të veçantë që ne jemi me të vërtetë të ngazëllyer për të dielën dhe ne do të përgatitemi për atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Marcelo mori një goditje vërtetë të rëndë, por nuk duket sikur është një çështje muskulare dhe ne shpresojmë që ai të mund të përfshihet në skuadër".

Ceballos dhe starti i Lucas Vasquez
"Ceballos nuk u përfshi në skuadër, sepse ne vendosëm për Valverden. Ne jemi të kënaqur me Dani, por ne me të vërtetë e pëlqejmë FedeValverde dhe ai është një djalosh që duam të vazhdojmë të shohim. Lojtari i rëndësishëm, Lucas ka luajtur sepse kemi parashikuar se do të ishte një lloj loje në të cilën ne kishim nevojë për një lojtar sulmues i cili mund të përfitonte nga hapësira.

Zëvendësimi Isco
"Ai ishte në një zëvendësim dhe ai ka luajtur dy ndeshje pas operacionit të tij dhe ne kemi menduar se duhet të bëjmë ndryshimin. Ai nuk është i zemëruar".

Performanca
"Nuk ka dyshim se ne mund të luajmë më mirë." Futbolli është mbi golat, kur ju merrni shanset tuaja rritë besimin tuaj, mendoj se kemi krijuar shumë shanse," përfundoi spanjolli.
Loading...
Powered by Blogger.